Technologia

NOWY MODEL ZEGARKA CASIO

Casio wprowadza na rynek zegarek G-STEEL

Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek czterech nowych modeli zegarków GST-B400, najnowszych produktów z rodziny odpornych na wstrząsy zegarków G-SHOCK. Nowe zegarki mogą poszczycić się najsmuklejszą*[1] sylwetką spośród wszystkich zegarków z serii G-STEEL, znanych z atrakcyjnych połączeń różnych materiałów.

Charakteryzując się stylowym wyglądem, nowe zegarki GST-B400 mają najbardziej płaską kopertę spośród wszystkich dotychczasowych modeli G-STEEL mierzącą tylko 12,9 mm. Zastosowano nowy ulepszony moduł w celu uzyskania smukłości. Casio wzniósł się na wyżyny w tych dwóch obszarach, poprzez ograniczenie liczby i rozmiaru części w module i połączenie ich w konstrukcję o wysokim zagęszczeniu, uzyskując bardziej płaski i optymalny układ. Przy zastosowaniu tylko dwóch wskazówek zegarka i energooszczędnego systemu Bluetooth?, modele GST-B400 charakteryzują się zużyciem energii o 55,7% niższym niż ich poprzednik.*[2]

Niższe wymogi dotyczące poboru mocy oznaczają, że tarcza nie musi mieć tak wysokiej przepuszczalności światła, co przyczyniło się do poprawy jej wyglądu. Metody obróbki zastosowane w produkcji zaprojektowanych części wkładki tarczy i innych części nadają zegarkowi wygląd uwydatnionej metalicznej faktury. Stosując wskaźnik w miejscu wyznaczającym godzinę 9:00, gdzie wyświetlane są m.in. dane o trybie pracy i poziomie baterii, Casio dołożył również starań, żeby zapewnić doskonałą czytelność.

Zarówno w modelu GST-B400AD jak i GST-B400BD zastosowano tarcze poddane obróbce polegającej na nakładaniu wielu powłok poprzez osadzanie z fazy gazowej, co pozwala na uzyskanie wysoce chromogenicznej i unikatowej kolorystyki. Wiele warstw przezroczystych powłok nakładanych jest w celu uzyskania świetlnego wyglądu, z wykorzystaniem ekspresji chromatycznej dzięki osadzaniu z fazy gazowej. Liczne testy doprowadziły do wyboru obróbki z zastosowaniem osadzania z fazy gazowej w celu uzyskania eleganckiego niebieskiego odcienia i nowego odcienia głębokiej czerwieni.

Funkcjonalność zegarka jest równie imponująca jak jego wygląd. Wygodne w zastosowaniu funkcje wskazywania godziny obejmują automatyczną synchronizację czasu po sparowaniu ze smartfonem poprzez specjalną aplikację oraz funkcję Time & Place, pozwalającą użytkownikowi na wprowadzenie aktualnej godziny i pozycji na mapie w aplikacji po naciśnięciu tylko jednego przycisku na zegarku. Inne funkcje oferujące wysoką praktyczność to, m.in., ustawienie przypomnienia, które pozwala użytkownikom na śledzenie nadchodzących wydarzeń ustawionych w aplikacji, i jasne podwójne oświetlenie LED, które zachowuje możliwość odczytu danych z zegarka w ciemności.

*[1] Na podstawie ankiety Casio z 17 marca 2021 r., w porównaniu z innymi zegarkami G-STEEL.

*[2] GST-B200.

TOKIO, 17 marca 2021 /PRNewswire/

Źródło:

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire

PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content