MężczyznaModaModa i UrodaOdzież

DIOR – PRZEDSTAWIA

Męska kolekcja Jesień 2021

Zgodnie z trendem współpracy Diora z postaciami sztuki współczesnej z całego świata, dyrektor artystyczny Dior men?s collections Kim Jones nawiązał partnerstwo z amerykańskim artystą Kennym Scharfem*. Kenny Scharf z wyrazistą, natychmiast rozpoznawalną estetyką czerpiącą ze świata popkultury, nowojorskiego zgiełku lat 80 i filmów science fiction, tworzy dzieła inspirowane kreskówkami.

W pracowni Diora prace Kenny’ego Scharfa zostały przełożone na grafiki i hafty, przy czym archiwalne dzieła pojawiły się obok serii nowych rysunków stworzonych specjalnie dla męskiej kolekcji Diora na jesień 2021 roku.

Hiperkolorowa męska kolekcja Kima Jonesa została przedstawiona w serii urzekających obrazów, nasyconych psychodeliczną wizją świata Kenny’ego Scharfa.
Jaskrawo kolorowe elementy kolekcji sygnowane przez dyrektora artystycznego Diora we współpracy z amerykańskim malarzem i artystą wizualnym, zostały uwiecznione przez fotografa Rafaela Pavarottiego.

Kolekcja jest przestrzenią, w której spotykają się wirtualność i rzeczywistość. Kim Jones łączy tradycję z cyfrową innowacją. Idea ta jest widoczna w sposobie prezentacji kolekcji – pokazie zorganizowanym z powodu pandemii wyłącznie wirtualnie – a także w samych projektach. Odzwierciedla ewolucję tego Domu Mody w XXI wieku – pokazuje synchronię dzisiejszej rzeczywistości mody, nostalgii i optymistycznych możliwości dnia jutrzejszego.

Kolekcję uzupełnia nowoczesna biżuteria Yoon Ahn wykorzystująca jadeit i lapis, a Maison Lemarié odświerza pomysł z chryzantemą w butonierce. Nakrycia głowy w stylu Tamborin, zaprojektowane przez Stephena Jonesa, również dodają charakteru propozycji.

Radosna estetyka pop Kenny’ego Scharfa, tła ozdobione jego pracami sprawiającymi wrażenie jakby były w ruchu, wypełnione wyimaginowanymi stworzeniami inspirowanymi mitologią Wschodu, będących skrzyżowaniem komiksów, surrealizmu i science fiction.
Postacie z tła pojawiają się też na ubraniach i akcesoriach, takich jak kultowe torebki Saddle bag w kształcie siodła, na których są one umieszczone w postaci haftów wykonanych ściegiem ziarenkowym.
Mamy tu również buty Dior Explorer, skórzane sztylbety oraz kultowe sneakersy B23.

Francuski dom mody, amerykański artysta, celebracja chińskiej kultury – Dior nie zna granic.

Poniżej zdjęcia z wirtualnego pokazu męskiej kolekcji Dior Fall 2021

*partnerstwo zostało nawiązane we współpracy z Artestar, globalną agencją licencyjną i kreatywną firmą konsultingową reprezentującą znanych artystów, fotografów, projektantów i twórców.

Źródło informacji: Dior

Zdjęcia: Dior

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content