BiznesFEATUREDTechnologia

TAŃCZĄCE ROBOTY

Roboty “Boston Dynamics? tańczą do utworu ?Do You Love Me? w najnowszym filmie wideo.

Roboty tańczą Twista, wykonują podskoki, obroty i inne figury taneczne.

Firma Boston Dynamics tworzy jedne z najbardziej niesamowitych robotów na świecie – imponujące z jaką łatwością przychodzi im wykonywanie skomplikowanych ruchów, a nawet tańczenie.

W najnowszym wiralowym wideo Boston Dynamics ich zespół robotów – antropomorficzny Atlas, pies-robot Spot, a nawet Handle, robot do przenoszenia paczek, poruszający się na kołach, tańczył do klasycznej piosenki ?Do You Love Me? zespołu Contours. 

Taniec jest niesamowity i być może trochę nawet przerażający. Atlas imponująco twistuje, skacze, wykonuje obroty, podczas gdy Spot wykonuje taniec w swoim własnym stylu. 

Boston Dynamics “Do You Love Me?”

Taniec zespołu robotów był tak niewiarygodny, że Elon Musk musiał napisać tweeta i przypomnieć wszystkim, że to nie było CGI (efekty specjalne generowane komputerowo).

Boston Dynamics, który niedawno został kupiony przez Hyundaia od SoftBanku, często pokazuje imponujące umiejętności swoich robotów na wideo. W rzeczywistości to nie pierwszy raz, kiedy pokazano roboty w tańcu. W 2018 roku Spot został przedstawiony jako tańczący do ?Uptown Funk?. Wydaje się jednak, że ruchy taneczne robotów znacznie poprawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na przestrzeni trzydziestu lat firma Boston Dynamics wielokrotnie zmieniała właściciela, ale zawsze opracowywali jedne z najbardziej zaawansowanych robotów antropomorficznych na świecie. Firma założona w 1992 roku, początkowo otrzymała fundusze od DARPA na dużego robota-psa-konia. Następnie zostali kupieni przez firmę matkę Google – Alphabet w 2013 r. Ostatecznie pojawiła się japońska firma technologiczna SoftBank i kupiła Boston Dynamics w 2017 r. Teraz, w 2020 r., Hyundai jest nowym właścicielem, który chce mocno rozwinąć skrzydła w dziedzinie robotyki. 

Jeśli chcesz mieć własnego tańczącego robota, możesz kupić psa robota Spot za 75 000 $ tutaj. 

Opracowanie: COOCMAC.PL

Żródło: INTERESTING ENGEENERING | Boston Dynamics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content