SportSport i Turystyka

BASEBALLOWA AKADEMIA ORŁÓW SPORTU

Home Run dla aktywności.

Baseball, choć często kojarzony z kulturą sportu Stanów Zjednoczonych, ma coraz większe grono entuzjastów także w Polsce. Fundacja Orły Sportu wyszła naprzeciw temu trendowi, wprowadzając na boiska polskich szkół projekt „Akademia Orłów Sportu – Baseball 2023”. Inicjatywa ta nie tylko promuje tę dynamiczną dyscyplinę, ale koncentruje się na jej pozytywnym wpływie na zdrowie i rozwój młodych zawodników.

Na czym polega Baseball?

Baseball to drużynowa gra sportowa, w której dwie grupy rywalizują na boisku w celu zdobycia punktów poprzez przebiegnięcie określonej rundy boiskowej. Jednak baseball to znacznie więcej niż tylko zabawa. To zespół, kooperacja, szybkość, zręczność i umiejętność dynamicznego podejmowania decyzji. To także rywalizacja, która kształtuje charakter i uczy współpracy, co czyni tę dyscyplinę idealnym narzędziem do rozwijania młodych umysłów i ciał.

Baseball to nie tylko emocje i rywalizacja, ale także aktywność fizyczna, która przynosi liczne korzyści zdrowotne. Podczas gry w baseball uczestnicy angażują różne partie mięśni, poprawiają wytrzymałość, koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne. Ruch na świeżym powietrzu, interakcja z innymi graczami i dynamiczna natura gry sprzyjają dobremu samopoczuciu. Zasady dla nowych kibiców i graczy mogą się wydawać nieco skomplikowane, ale warto zagłębić się w tę wiedzę, by czerpać jak najwięcej z zabawy. Co więcej, o baseballu mówi się, że jest sportem w stylu slow-life. Nigdy do końca nie wiadomo jak długo potrwa mecz. Standardowy mecz baseballowy składa się z dziewięciu inningów. A każdy z nich podzielony jest na dwie części tak, by drużyny wystąpiły w obu rolach na boisku. Długość gry zależy więc tylko od tego, jak sprawnie zawodnicy będą przechodzić przez kolejne inningi. Z reguły gdy do rozstrzygnięcia nie potrzeba więcej niż 9 inningów, średni czas gry wynosi około dwóch godzin, ale zdarzały się mecze, które rozgrywały się przez blisko 5h. Ale to nie musi być koniec gry, bo mecz baseballowy nie może zakończyć się remisem! W takim wypadku dodawane są kolejne inningi – aż do wygranej jednej z drużyn.

Sportowa Rewolucja – Baseball zastrzykiem aktywności dla dzieci i młodzieży w 2023

W ramach promocji baseballu Fundacja Orły Sportu kontynuuje zeszłoroczny pilotażowy program. W tegorocznej edycji wraz z przedstawicielami Bałtyckiej Ligi Baseballu – zawodnikami zespołu Piraci Władysławowo, Fundacja pojawiła się z Akademią Orłów Sportu – Baseball 2023 dotychczas w 4 lokalizacjach w kraju. W tym tygodniu na dzieci czeka kolejne spotkanie z Piratami – tym razem widzimy się 24.11.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 386 im Polskich Olimpijczyków w Warszawie.

„To doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby poznały tę ekscytującą dyscyplinę i spróbowały swoich sił w rywalizacji na boisku. W naszej Akademii zależy nam na różnorodności i atrakcyjności ofertowych dyscyplin sportowych, tak aby każde dziecko mogło znaleźć aktywność dla siebie” – mówi prezes Fundacji Orły Sportu, Rafał Wosik.

W baseballowych zmaganiach w tym roku weźmie udział łącznie ok.750 dzieci z klas IV-VIII szkół podstawowych. Uczestnicy poza merytorycznym i sportowym przygotowaniem otrzymają koszulki, gadżety oraz medale. Jak podkreślają organizatorzy, najważniejsze jest doświadczenie wspaniałej chwili, jaką jest zasmakowanie nowego i inspirującego sportu, jakim jest baseball.

Źródło informacji:

Źródło informacji i ilustracji: Fundacja Orły Sportu

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym poprzez formularz kontaktowy lub mailem! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content