SportSport i Turystyka

WARSAW JUMPING CSIO4*

Tor Służewiec zaprasza Europę na wielkie skoki.

Blisko 1,9 miliona PLN jest w puli nagród międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które od 22 do 25 lipca odbędą się na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W bardzo atrakcyjnym programie sportowym rywalizacji momentem kulminacyjnym będzie Finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów.

Od 22 do 25 lipca warszawski Tor Służewiec gościć będzie najlepszych skoczków z całej Europy. Najważniejszym konkursem będzie niedzielny Puchar Narodów ? finał trwających od kwietnia rozgrywek EEF Series, w którym rywalizować będzie 11 europejskich ekip.

Ponad 90 jeźdźców na 170 koniach

?Podczas czterodniowej rywalizacji zobaczymy w akcji ponad 90 zawodników na 170 koniach ? mówi Dominik Nowacki, dyrektor Warsaw Jumping CSIO4*, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec. ? To dla nas ogromne wyzwanie logistyczne. Na Służewcu wybudowaliśmy w ciągu niespełna dwóch tygodni jeździeckie miasteczko?.

Zasady zespołowego dwunawrotowego Pucharu Narodów mają już ponad stuletnią tradycję. Warto dodać, że w myśl idei Pucharu Narodów i wynikających z nich przepisów, każde państwo w danym roku może zorganizować tylko jedne zawody w randze CSIO. Polska jest w tym roku wyjątkiem, bo FEI przyznała naszemu krajowi dwa prestiżowe Puchary Narodów.

Pierwszy z nich, w ramach Longines FEI Jumping Nations Cup, miał miejsce w czerwcu w Sopocie, drugi odbędzie się właśnie podczas Warsaw Jumping jako finał nowo powstałych rozgrywek EEF Series, przeznaczonych tylko dla krajów Europy. Jeśli do tego dodamy niebagatelną w tym konkursie pulę nagród 900 tysięcy PLN, to wiadomo, że sportowych emocji w niedzielę 25 lipca na pewno nie zabraknie.

Codziennie od czwartku do soboty kibice będą świadkami trzech konkursów indywidualnych, z czego aż cztery zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek, 22 lipca będzie to klasa 150 cm, będąca jednocześnie kwalifikacją do Grand Prix. Z kolei ten najważniejszy konkurs indywidualny zawodów zaplanowany jest na piątkowe popołudnie. Pula nagród wynosi w nim 375 tysięcy PLN, a to oznacza, że zwycięzca poza premią finansową otrzyma aż 100 punktów do światowego rankingu. W sobotę na zawodników i kibiców czekają aż dwie potyczki o punkty do Longines Ranking. Pierwsza to niezwykle widowiskowy konkurs szybkości 145 cm, druga to klasyczny konkurs z rozgrywką, o wysokości przeszkód 150 cm.

To wydarzenie najwyższej rangi

?Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series podczas Warsaw Jumping CSIO4* to niesamowite wydarzenie najwyższej rangi, którego w Polsce jeszcze nie doświadczyliśmy. Dla mnie jako trenera polskiej kadry narodowej jest to ogromna duma, że będę miał możliwość być tu razem z najlepszymi skoczkami ? twierdzi Jan Vinckier, od niespełna dwóch miesięcy trener Biało-Czerwonych. ? Mimo, że ten sezon był krótki i złożony dla naszego teamu, uważam że jesteśmy przygotowani najlepiej jak to możliwe?.

?Organizację finału Longines EEF Series przyznano nam dwa lata temu ? dodaje Dominik Nowacki. ? Ta decyzja dla niektórych jeździeckich fachowców była sporym zaskoczeniem, bo przecież na służewieckim torze nie odbywały się zmagania w skokach przez przeszkody. Oczywiście zrobimy wszystko, by od strony organizacyjnej zawody odbywające się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, stały na najwyższym poziomie.

Europejska Federacja Jeździecka

EEF została założona w 2009 roku z myślą o rozwiązywaniu problemów w sporcie jeździeckim na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 roku, kiedy to do przystąpiło do niej 27 Narodowych Federacji (NF), w tym Włochy, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu europejskich narodów w FEI, która to na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 roku zjednoczyła grupy FEI I i II w ramach Grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęło się partnerstwo pomiędzy Europejską Federacją Jeździecką a firmą

Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obecnie obejmuje i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

Longines EEF Series

Longines EEF Series to cykl Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzony przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Uruchomiony w zeszłym roku, ale przełożony na 2021 rok z powodu Covid-19, jest regionalnie podzielony na cztery europejskie obszary – Północ, Południe, Środek i Zachód – w tym 38 Narodowych Federacji, członków EEF. Seria Longines EEF składa się z kwalifikacji CSIO3*, półfinału i finału, który zaplanowano na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2022 roku.

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


[CP_CALCULATED_FIELDS id=”7″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content