SportSport i Turystyka

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY 2021 W LEKKOATLETYCE NA STADIONIE ŚLĄSKIM

Przyszłoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce na Stadionie Śląskim!

Decyzją European Athletics osiem najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych wystartuje w przyszłym roku w czerwcu na Stadionie Śląskim, który został gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy 2021.

Kilka tygodni temu European Athletics  ? europejskie stowarzyszenie skupiające narodowe federacje lekkoatletyczne ? poinformowało, że z przyczyn technicznych zawody nie odbędą się na Białorusi. Chęć przejęcia wydarzenia zgłosiły Hiszpania oraz Polska, która wysunęła kandydaturę Stadionu Śląskiego. Ostatecznie władze europejskiej lekkoatletyki postanowiły powierzyć rolę gospodarza właśnie naszemu krajowi.

? To wspaniała wiadomość dla polskiego sportu. Stadion Śląski, który w tym roku otrzymał tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletyczego, to wyjątkowe miejsce, które zapisało się na kartach historii naszego sportu i kultury. Cieszę się, że doceniono wysoki poziom organizacji wydarzeń sportowych na tym obiekcie. Serdecznie gratuluję i jestem przekonana, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce przysporzą nam wiele emocji i radości ? powiedziała Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu.

? Nigdy wcześniej reprezentacja, która zwyciężyła w poprzedniej edycji drużynowych mistrzostw Europy nie miała przywileju obrony tytułu na własnej ziemi. Tworzymy więc piękną historię ? podkreślał dr Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Radości z decyzji nie ukrywa również dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski ? Zaledwie kilka miesięcy temu docenił nas Polski Związek Lekkiej Atletyki, przyznając nam tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, a już dziś spotkało nas kolejne wyróżnienie. Decyzja European Athletics to dla nas ogromna radość, ale jednocześnie kolejny egzamin. Patrząc jednak na jakość dotychczasowych zawodów lekkoatletycznych organizowanych na Stadionie jestem pewny, że i tym razem świetnie sobie poradzimy.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku mają odbyć się w dniach 19 ? 20 czerwca. W zawodach weźmie udział 8 reprezentacji ? oprócz broniącej tytułu Polski będą to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Ukraina, Hiszpania i Portugalia.

Źródło: Ministerstwo Sportu, Stadion Śląski, Polski Związek Lekkiej Atletyki

REKLAMA


error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content