Kultura i SztukaLiteratura

GŁUCHY TELEFON

Jacek Paprocki

Głuchy telefon


Ogłuchłem. Co prawda nie jestem niemy, ale nie wiem czy to wystarczy. Z drugiej strony – co ja się tak przejmuję. Jestem tu na jakiejś śmieciowej umowie, a ilość bzdur które muszę wysłuchiwać codziennie jest porażająca. Jak szklanka może być do połowy pusta albo pełna to przyjmijmy że ja jestem do połowy użyteczny. Nie, przecież oprócz mówienia mogę jeszcze wybierać różne numery, pisać SMSy, przeglądać książkę telefoniczną, sprawdzać maile, surfować po internecie. Jakby się tak dobrze zastanowić, to to, że jestem głuchy nie oznacza, że jestem w połowie użyteczny. Ja bym tak dał sobie 90% użyteczności. Minimum. A, jeszcze gry. Saper, Angry Birds, teris, pasjans i inne takie. Czytałem w internecie, że w snobistycznych kręgach należy się chwalić pękniętym ekranem swojego telefonu. Ja nie jestem hipsterem. Lubię porządek i klasę więc dbam o ekran. No i jakby nie popatrzeć, wychodzi mi prawie 98% użyteczności. Czyli nie jest tak źle. Nikt nie pozbędzie się prawie w 100% sprawnego telefonu.


Autor:

BIO

Jacek Paprocki ? Urodził się w Słupsku, lecz w Koszalinie spędził całą młodość. W ogólniaku nauczył się grać na gitarze, żeby zapewnić sobie podziw najładniejszych dziewczyn. Po maturze planował zostać inżynierem, ale na trzecim roku studiów skorygował plany i z przyjacielem założył zespół Mr. Zoob. Skomponował sporą ilość piosenek zespołu, włącznie z ?Kawałkiem podłogi?.

Po intensywnym życiu koncertowym postanowił odpocząć od dźwięków. Szukał szczęścia jako taksówkarz, czeladnik ślusarski, instruktor muzyczny, dyrektor w korporacji, dyrektor centrum kultury i festiwalu filmowego. Oj, działo się, działo. Obecnie zakotwiczył w Tomaszowie Mazowieckim, nadal w kulturze.

Przeżywał, chłonął i w końcu nadszedł czas na opisywanie. Opowiadania ?Patchwork? i ?Słoiki? zdobyły wyróżnienia w konkursach literackich, a opowiadanie ?Zwolnienia grupowe? zostało opublikowane w Internetowym Magazynie Esensja a wydawnictwo Zysk i Ska wydało jego debiutancką powieść kryminalną ?Polowanie? a trzy jego opowiadania ukażą się w tym roku w zbiorze opowiadań nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie literackim ?Inspirowani Tyrmandem?. Cdn.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content