Zdrowie

MASTURBACJA A MENSTRUACJA

Wyniki ankiety wskazują, że masturbacja pomaga łagodzić bóle menstruacyjne

Badanie dotyczące masturbacji podczas miesiączki wskazuje na jej działanie łagodzące bóle menstruacyjne po zaledwie trzech miesiącach regularnej masturbacji.

Połowa globalnej populacji [1] co miesiąc ma menstruację i większość z nich doświadcza w związku z tym rozmaitych dolegliwości bólowych. Chociaż objawy te są powszechne, przeprowadzono na ich temat dotychczas niewiele badań ? podobnie jak w przypadku tak wielu tematów związanych ze zdrowiem kobiet. Pojęcie nierówności w stanie zdrowia ze względu na płeć [2] zwraca uwagę na luki w tym zakresie i pokazuje, że kobiety od zawsze były zaniedbywane przez medycynę i pomijane w badaniach naukowych.

Firma Womanizer w maju 2020 r. rozpoczęła badanie ankietowe nad masturbacją podczas menstruacji ? pierwsze badanie na świecie poświęcone zależności wpływowi masturbacji na łagodzenie bólu menstruacyjnego. W badaniu wzięło udział 486 osób, które miesiączkują.

Wynik? Tak, masturbacja pomaga łagodzić bóle menstruacyjne.

Dlaczego kobiety odczuwają ból podczas miesiączki?

Johanna Rief, dyrektor ds. upodmiotowienia seksualnego w firmie Womanizer, wyjaśnia: ?Podczas menstruacji występują skurcze macicy, których celem jest pozbycie się wyściółki nagromadzonej w ciągu miesiąca w przygotowaniu na możliwą ciążę. Dlatego występują bóle menstruacyjne. Skurcze macicy kontrolują również hormony zwane prostaglandynami, których zadaniem jest przekazywanie informacji o bólu; są one również odpowiedzialne na przykład za objawy stanu zapalnego. Im wyższy poziom prostaglandyn, tym silniejsze mogą być bóle menstruacyjne?.

90% osób badanych poleca masturbację

Opinie osób zapytanych podczas badania o to, czy lepszym sposobem na bóle menstruacyjne jest masturbacja czy środki farmakologiczne, rozłożyły się prawie po równo ? 43% opowiedziało się za farmaceutykami, a 42% za masturbacją. Najczęstsze odpowiedzi w przypadku pozostałych 15% były następujące: połączenie obydwu powyższych sposobów [3], ciepło, olejki CBD, sen i ćwiczenia. 90% poleciłoby masturbację na łagodzenie bólu, a 85% planuje utrzymanie dotychczasowych praktyk związanych z masturbacją lub ich rozpoczęcie po zakończeniu badania.

Nasilenie i częstotliwość bólu wyraźnie się zmniejsza

Osoby biorące udział w badaniu każdego miesiąca odnotowywały nasilenie i częstotliwość występowania bólu zgodnie ze standaryzowaną skalą dziesięciopunktową. Wyniki wskazują, że obydwa parametry zmniejszyły się znacznie w ciągu fazy testowej. Co jeszcze bardziej warte podkreślenia, nawet po zakończeniu miesiąca kontrolnego wartości były niższe niż na początku fazy testowej. Średnie natężenie bólu w początkowym badaniu wyniosło 6,7 pkt. [4], a po zakończeniu fazy testowej zaledwie 5,4 pkt. Oznacza to spadek o 1,3 pkt. Po miesiącu kontrolnym wartość ta wyniosła 5,7, czyli kolejne 0,8 pkt. poniżej wartości początkowej. Taki sam wpływ zaobserwowano na częstotliwość bólu menstruacyjnego. Średni wynik wyniósł 7,4 pkt. w stanie początkowym [5], jednak po fazie testowej wynik obniżył się do 2,8 pkt., uzyskując wartość 4,6. Po miesiącu kontrolnym wartość wynosiła 6,7, co stanowi spadek o 0,7 pkt.

Czy masturbacja pomaga łagodzić bóle menstruacyjne?

Johanna Rief mówi: ?Po orgazmie uwalniane są różne hormony, w tym dopamina, która obniża stres i wywołuje uczucie wewnętrznego spokoju. W rezultacie pozostałe procesy fizjologiczne przechodzą na dalszy plan, co jest odczuwane jako ulga w bólu. Ponadto orgazm przyspiesza metabolizm i krążenie krwi, co przyczynia się do zmniejszenia bólu. Wreszcie podczas orgazmu dochodzi do skurczu i rozluźnienia mięśni, co może przynieść ulgę w bólu menstruacyjnym. Te procesy chemiczne są najsilniejsze w trakcie i po orgazmie, jednak występują one również w nieco mniej nasilonej formie podczas masturbacji?.

Wszystkie wyniki i pełna wersja raportu są dostępne na stronie https://menstrubation.com.

1. Nie wszystkie kobiety miesiączkują.

2. Slawson, Nicola. ?Women have been woefully neglected: does medical science have a gender problem? (Godne pożałowania zaniedbywanie kobiet ? czy nauki medyczne mają problem z równouprawnieniem?)? The Guardian. Grudzień 2019. Hamberg, Katarina. Gender bias in medicine (Dyskryminacja ze względu na płeć w medycynie). Women’s Health, maj 2008, str. 237-243.

Verdonk, Petra i in. From gender bias to gender awareness in medical education (Od dyskryminacji ze względu na płeć do znajomości problematyki równego statusu płci w edukacji medycznej). Advances in Health Sciences Education, 14, 2009, str. 135-152. Nobelius, Ann-Maree & Wainer, Jo. Gender and Medicine. A conceptual guide for medical educators (Płeć kulturowa a medycyna. Przewodnik pojęciowy dla edukatorów medycznych). Monash University School of Rural Health, 2004.

3. 23% spośród pozostałych 15% tak twierdziło.

4. W skali od 1 (łagodny) do 10 (bardzo silny).

5. W skali od 1 (co kilka miesięcy) do 10 (przez kilka dni w każdym cyklu).

BERLIN, 2 marca 2021 r. /PRNewswire/ PAP

Źródła: Womanizer

Zdjęcie: Womanizer

 Treści z serwisu cocomac.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.  

Widzisz błąd w artykule? Poinformuj nas o tym! Dziękujemy.

MAYBEME

  • Bransoletka z ogniwek

MAYBEME

  • Wiszący krzyż

MAYBEME

  • Wisząca sowa

MAYBEME

  • Wiszący flaming

To też ciekawe:

WYSPA WIELKANOCNA A TECHNOLOGIA 3D

Technologia 3D pomaga w badaniach pisma z Wyspy Wielkanocnej. Powstał trójwymiarowy model unikatowej tabliczki, pokrytej tajemniczym pismem z Wyspy Wielkanocnej.…

NOWA KIA XCEED

Odświeżony wygląd, najnowsza technologia i nowa wersja wykończenia GT-Line. Jak dotychczas, Kia sprzedała w Europie ponad 120.000 egzemplarzy XCeeda ?…

ATAK PANIKI

Ataki paniki to nie fanaberia. Kobieta idzie ulicą, czuje się dobrze. Nie dzieje się nic szczególnego, mija ludzi, samochody… Nagle…

Ćwiczenie nr 4

MARSZ NA SIEDZĄCO Pozycja do wykonania ćwiczenia: siedząca.Ilość powtórzeń: 20.Do wykonania ćwiczenia potrzebujesz: stabilne miejsce do siedzenia np. krzesło, kanapa,…

MINIKIWI

Minikiwi ? co warto wiedzieć o jego walorach odżywczych i zdrowotnych Choć ten niepozorny owoc jest w naszym kraju wciąż…

SIMONE ROCHA I H&M

H&M i Simone Rocha. Specjalna kolekcja odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej Dla projektantki mody Simone Rocha, urodzonej w Dublinie w…

Ćwiczenie nr 9

WSPIĘCIA NA PALCE Pozycja do wykonania ćwiczenia: stojąca.Ilość powtórzeń: 3 serie po 10 powtórzeń.Do wykonania ćwiczenia potrzebujesz: powierzchnię do oparcia…


[CP_CALCULATED_FIELDS id=”7″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content