KobietaModaModa i Uroda

DIOR JESIEŃ-ZIMA 2023/2024

Haute couture kształtuje swoją własną czasowość.

Specyficzne tempo, które odzwierciedla procesy i doskonałość jakich wymaga sztuka krawiecka podczas swojego procesu twórczego. To starannie oddzielony czas, który ożywia pamięć i wyobraźnię, łącząc przeszłość z teraźniejszością w jednym pulsie.

W Atelier Dior nie używa się papierowych wykrojów, ponieważ narysowane kształty przenoszone są na sukienki, które układają się zgodnie z indywidualnym kształtem ciała.

Maria Grazia Chiuri kontynuuje swoje pomysły w kolekcji Haute Couture Dior na jesień-zimę 2023-2024, która dopracowuje do perfekcji elementy krawieckie, które można określić jako archetypowe: tunikę, peplum ([wiki]peplos[/wiki]), pelerynę, stułę.

Spotkanie Marii Grazii Chiuri z artystką Martą Roberti, której prace przekształcają wybieg pokazu w galerię sztuki, jest częścią tego powrotu do świętych źródeł. “Studiowałam ikonografię różnych bogiń, które prawie zawsze występują w towarzystwie zwierząt i przedstawiałam siebie naśladującą ich postawy, początkowo w sposób performatywny, kopiując ich pozy i ruchy, wcielając się w ich osobowość, aż stały się moje”. W ten sposób, zainspirowana słowami i podejściem Marty Roberti, która czerpie inspiracje z bogiń, Dyrektor Kreatywna linii damskich Diora wykonała artystyczny gest Haute Couture, łącząc w sobie sukienkę i ciało…”

GALERIA ZDJĘĆ

Źródło informacji: Dior

Zdjęcie: Dior

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym poprzez formularz kontaktowy lub mailem! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content