MotoryzacjaPolecaneTechnologia

HYUNDAI SANTA FE

Hyundai zaprezentował radykalnie odmienionego, całkowicie nowego SANTA FE. Piąta generacja SUV-a klasy średniej zachowuje swój charakter łączący naturę z miastem, wprowadzając jednocześnie istotne zmiany dopasowane do najnowszych trendów w zakresie stylu życia na świeżym powietrzu.

Aby upamiętnić dziedzictwo i kultowe znaczenie modelu SANTA FE, które rozciąga się od pierwszej do czwartej generacji, piątą jej odsłonę zaprezentowano w pięknym regionie Santa Fe w Nowym Meksyku, stanowiącym źródło inspiracji dla tego SUV-a. W filmie towarzyszącym światowej premierze, szeroka pokrywa bagażnika płynnie łączy wnętrze auta z jego designem zewnętrznym, rozszerzając codzienne doświadczenia użytkowników. Przestrzeń bagażowa, niegdyś miejsce służące tylko do przechowywania pakunków, teraz stała się otwartym tarasem, na którym można cieszyć się świeżym powietrzem.

Wraz z nim zaprezentowana została wizja „Otwórz się na więcej” („Open for More”), która koncentruje radykalną transformację tego modelu, wokół nowej, nietypowo szerokiej pokrywie bagażnika.

Hyundai SANTA FE piątej generacji, pogłębia przyjazny w mieście i gotowy na przygody wygląd tego średniej wielkości SUV-a, dzięki wiodącej w swojej klasie przestrzeni, przypominającej taras, powstałej dzięki większemu rozstawowi osi i szerszemu otworowi pokrywy bagażnika. Powiększony rozstaw osi pozwala również oferować udoskonalone siedzenia w trzecim rzędzie.

The all-new SANTA FE | World Premiere Primary Film

The all-new SANTA FE | World Premiere Primary Film

Od czasu debiutu SANTA FE pierwszej generacji, 23 lata temu, ten kultowy SUV podbił serca milionów klientów na całym świecie. Śmiała i potężna tożsamość nowego SANTA FE, która obejmuje miejski krajobraz i bezgraniczne tereny pozamiejskie, zapewni niezrównaną obecność na rynku SUV-ów średniej wielkości

Jaehoon ChangPrezes i Dyrektor Generalny Hyundai Motor Company

Stylistyka zewnętrzna

Wyrazista sylwetka SUV-a odzwierciedla rosnącą popularność stylu życia skierowanego na aktywności na świeżym powietrzu

W przypadku pierwszej, całkowitej zmiany modelu SANTA FE od 2018 roku, Hyundai Motor przyjął niezwykłą strategię, zaczynając od powiększenia pokrywy bagażnika, aby ułatwić czerpanie przyjemności z przebywania na świeżym powietrzu, a następnie przechodząc do projektowania stylizacji nadwozia.

Wydajny, kanciasty kształt nowego modelu i duży rozstaw osi pomagają podkreślić potężną sylwetkę, podczas gdy mocny, a jednocześnie delikatny wygląd karoserii dobrze pasuje zarówno do dużych miast, jak i do miejsc bliskich naturze.

Całkowicie nowy SANTA FE to SUV, który znajduje idealną równowagę między życiem w mieście a wspaniałymi terenami poza nim, radząc sobie ze wszystkim, od wymagań rodziny po przygody na kempingu. Dzięki większemu rozstawowi osi, obszernemu wnętrzu i przestrzeni bagażnika, przypominającej taras, nowy Santa Fe opiera się na mocnych stronach SUV-a, oferując większą wszechstronność niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki najwyższej jakości doświadczeniom użytkownika.

SangYup LeeWiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Global Design Center

Przód zupełnie nowego modelu SANTA FE robi mocne pierwsze wrażenie, dzięki wysoko poprowadzonej masce, reflektorom w kształcie litery H i ostro zarysowanym błotnikom. Przednie światła i osłona chłodnicy czerpią inspirację z emblematu Hyundaia, tworząc odważny i charakterystyczny wizerunek SUV-a.

Większy rozstaw osi nadaje nowemu SANTA FE wrażenie majestatu, a jego czyste sekcje boczne uzupełniają odważnie poprowadzona linia dachu, duże przestrzenie wokół błotników, solidne nadkola, krótki przedni zwis i wyraziste 21-calowe obręcze kół[1].

Widok tyłu, który wyróżnia się szeroką pokrywą bagażnika, wzmacnia wrażenie solidności, jednocześnie tworząc prosty, rzemieślniczy wygląd. Tylne światła w kształcie litery H tworzą harmonię z przednimi reflektorami, zapewniając nowemu SANTA FE charakterystyczną prezencję na drodze.

Na rynkach światowych nowy model jest dostępny w 10 kolorach nadwozia, w tym Abyss Black Pearl, Creamy White Pearl, Creamy White Matte, Typhoon Silver Metallic, Magnetic Grey Metallic, Ocado Green Pearl, Terracotta Orange, Cyber Sage Pearl, Earthy Brass Metallic Matte i Pebble Blue Pearl.

W Ameryce Północnej jest dostępny w 11 kolorach nadwozia, w tym Phantom Black, Serenity White Pearl, Curated Silver Metallic, Ecoronic Grey Pearl, Ecotronic Grey Matte, Ultimate Red Metallic, Earthy Brass Metallic Matte, Atlantis Blue Pearl, Hampton Grey, Terracotta Orange i Rockwood Green Pearl

.

Stylistyka wnętrza

Poziome i pionowe elementy zgrabnie oddają solidny charakter SUV-a

Całkowicie nowe wnętrze modelu SANTA FE kontrastuje z nadwoziem, podkreślając poziome i pionowe elementy stylistyczne oraz dopasowując się do nastroju nadwozia. Na desce rozdzielczej i we wlotach powietrza zastosowano wzór w kształcie litery H, aby zwiększyć poczucie otwartości i stworzyć wyjątkową równowagę stylistyczną.

Nowe wnętrze jest wyposażone w przydatne udogodnienia, takie jak taca do sterylizacji UV-C i system podwójnej bezprzewodowej ładowarki do smartfonów, aby zapewnić wyrafinowane doświadczenia kierowcy i praktyczne cechy SUV-a. Pierwszy w swojej klasie panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz modelu SANTA FE, który obejmuje 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i system informacyjno-rozrywkowy, poprawia widoczność kierowcy i stwarza poczucie luksusu.

Dzięki dłuższemu rozstawowi osi, nowy SANTA FE oferuje wiodącą w swojej klasie przestrzeń we wnętrzu. W pełni składane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie tworzą z tyłu przestrzeń przypominającą taras z szeroką pokrywą bagażnika, umożliwiając użytkownikom bezproblemowe korzystanie z niego podczas podróżowania. Ta atrakcyjna cecha konstrukcyjna odzwierciedla wykorzystanie przez Hyundai Motor dużych zbiorów danych w celu określenia zainteresowania klientów najnowszymi trendami dotyczącymi aktywności na świeżym powietrzu, takimi jak kempingi i różne przygody wymagające dużej ilości sprzętu.

Powierzchnie wykończone miękkim materiałem we wnętrzu SANTA FE, takie jak podsufitka, dywaniki, oparcia siedzeń, kokpit, tapicerka drzwi i siedzeń, zostały wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. W szczególności siedzenia ze skóry ekologicznej wykonane są z materiałów minimalizujących zagrożenie dla zdrowia ludzkiego i posiadają europejski certyfikat klasy 1 – co oznacza bezpieczne dla niemowląt do 3 lat.

Wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska ma miejsce również na zewnątrz. Błyszczący czarny lakier na elementach wykończeniowych został wykonany z włókna węglowego pochodzącego z recyklingu. Wśród kolorów nadwozia, Ecotronic Grey na rynki Ameryki Północnej wykorzystuje metodę powlekania naturalnym węglem bambusowym.

Całkowicie nowy SANTA FE jest dostępny w pięciu kolorach wnętrza, w tym Obsidian Black, Supersonic Grey, Pecan Brown, Forest Green i Black Ink.

Praktyczna architektura nadwozia ułatwia aktywności w mieście i na świeżym powietrzu

Całkowicie nowy SANTA FE zapewnia wiodącą w swojej klasie ładowność i obszerną przestrzeń bagażową[1], która doskonale sprawdza się w miejskim stylu życia, a także imponuje podczas dalszych podróży, oferując mnóstwo miejsca na wszystko, od sprzętu sportowego po ekwipunek kempingowy. Nowy model maksymalizuje funkcjonalność podczas aktywności na świeżym powietrzu, dzięki ukrytemu uchwytowi, umieszczonemu w słupku C, którą ułatwia dostęp np. do bagażnika na rowery montowanego na dachu samochodu.

W przypadku nowego SANTA FE, Hyundai nadał priorytet osiągnięcia dużej przestrzeni, zwiększając przestrzeń na nogi w drugim i trzecim rzędzie. W odpowiedzi na wymagania klientów, ten SUV oferuje najlepszy w swojej klasie komfort w trzecim rzędzie siedzeń (z odchylanymi fotelami) oraz większą ilość miejsca nad głową.

Przestrzeń na nogi w drugim rzędzie siedzeń modelu SANTA FE z silnikiem benzynowym wzrosła o 35 mm, do 1075 mm; wielkość miejsca na nogi w drugim rzędzie modelu hybrydowego wzrosła o 20 mm, do 1055 mm; natomiast miejsce na nogi w trzecim rzędzie wzrosło o 15 mm, do 761 mm.[2]

Nowy SUV oferuje również najlepszą w swojej klasie przestrzeń nad głową w trzecim rzędzie siedzeń. Wysokość miejsca nad głową wzrosła o 69 mm, do 958 mm. Wysokość siedzeń w trzecim rzędzie wzrosła o 30 mm, do 282 mm. Trzeci rząd siedzeń odchyla się również o 10 stopni, co stanowi poprawę w stosunku do modelu poprzedniej generacji.

Funkcje premium zwiększają komfort i wygodę w mieście lub na zewnątrz

Aby poprawić wrażenia użytkowników, całkowicie nowy SANTA FE jest wyposażony w najwyższej jakości funkcje zapewniające komfort i wygodę, z których wiele zostało zastosowanych po raz pierwszy na świecie, inne są obecne po raz pierwszy w tej klasie lub okazują się wiodącymi w swoim segmencie.

Relaksacyjny fotel z przodu, wyposażony w podnóżek, umożliwia pasażerom relaks w wygodnej pozycji, która pomaga osiągnąć pasażerom stan bliski nieważkości. Na rynek koreański, fotel Ergo Motion dla kierowcy w pierwszym rzędzie wykorzystuje pęcherze powietrzne, aby zapewnić komfort i optymalne podparcie podczas jazdy. Dotykowy wyświetlacz sterowania klimatyzacją, o przekątnej 6,6 cala, sprawia, że regulacja ogrzewania i chłodzenia jest jeszcze bardziej intuicyjna.

W wariancie sześciomiejscowym, elektrycznie odchylane niezależne fotele drugiego rzędu z podłokietnikami zapewniają wygodną obsługę pasażerom siedzącym z tyłu. Elektrycznie składane i odchylane fotele w drugim rzędzie mają również regulację kąta pochylenia oparć, tworząc w samochodzie pierwszy na świecie tryb relaksacyjny.

Całkowicie nowy model SANTA FE oferuje pierwszy na świecie dwustronny schowek z wieloma przegródkami, który mogą otwierać zarówno osoby z przodu, jak i pasażerowie z tyłu.

Kiedy widok do tyłu jest zasłonięty przez przedmioty w przestrzeni ładunkowej, cyfrowe lusterko korzystające z kamery pozwala kierowcy wygodnie zobaczyć to, co dzieje się za pojazdem, a także pomaga kierowcy lepiej widzieć w nocy, dzięki jaśniejszemu obrazowi.

Wśród innych funkcji zapewniających wygodę w SANTA FE jest także szybka ładowarka bezprzewodowa z miejscem na dwa smartfony. W zestawie oferowane jest również gniazdo USB typu C (o mocy maksymalnej 27 W). Ponadto, pierwsza w swoim rodzaju taca do sterylizacji UV-C jest umieszczona w górnej części schowka przed pasażerem, co zapewnia łatwą sterylizację często używanych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe, portfele itp.

Aktualizacja OTA (Over-the-air) zapewnia, że systemy pojazdu zawsze wykorzystują najnowsze oprogramowanie, poprzez bezprzewodową aktualizację kluczowych sterowników w pojeździe, bez konieczności wizyty w centrum serwisowym Hyundai.

Kolejną pierwszą w swojej klasie funkcją jest cyfrowy klucz drugiej generacji umożliwiający dostęp i uruchamianie pojazdu oraz zdalne sterowanie za pośrednictwem smartfona, przy użyciu protokołów komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), łączności Bluetooth Low Energy (BLE) i ultraszerokopasmowej (UWB).

Oparty na radarze system ostrzegania o pasażerach siedzących z tyłu (ROA) przypomina kierowcy o osobach pozostających w samochodzie po wyłączeniu zapłonu, jako dodatkowy środek ostrożności.

Proaktywne wspomaganie kierowcy i funkcje bezpieczeństwa zapewniają pewność jazdy

Całkowicie nowy SANTA FE jest wyposażony w szereg funkcji wspomagających jazdę i zapewniających bezpieczeństwo, które zmniejszają zaangażowanie kierowcy i zapewniają komfortowe i pewne wrażenia z jazdy – nie ważne, czy wykorzystujemy auto po prostu w trakcie dojazdu do pracy czy podczas weekendowej przygody.

Funkcja Forward Collision-Avoidance Assist 2 zapewnia ostrzeżenie i hamowanie awaryjne, jeśli poprzedzający pojazd nagle zwolni lub jeśli zostanie wykryte ryzyko zderzenia czołowego.

System Lane Following Assist 2 wykorzystuje kamerę zamontowaną na przedniej szybie, która pomaga rozpoznawać dryfowanie pojazdu i pomaga wykonać delikatne ruchy kierownicą, aby utrzymać pojazd na środku pasa ruchu.

Nowa funkcja monitorowania poziomu uwagi (DAW) analizuje jego uwagę i w razie potrzeby może wyświetlać ostrzeżenia. System monitorowania kierowcy (DMS), który Hyundai Motor wprowadził jako pierwszy w Ameryce Północnej, analizuje parametry życiowe kierowcy, aby zapewnić bezpieczną jazdę.

Oparta na nawigacji funkcja Smart Cruise Control 2 pomaga utrzymać bezpieczną prędkość podczas pokonywania zakrętów na autostradzie. Z kolei Highway Driving Assist 2 pomaga utrzymać ustawioną prędkość i odległość od poprzedzającego pojazdu. Pomaga również przy zmianie pasa ruchu podczas jazdy autostradą i pomaga wycentrować auto na swoim pasie.

Wśród innych funkcji wspomagających kierowcę i bezpieczeństwa SANTA FE są: Intelligent Speed Limit Assist, Rear View Monitor, Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist, Front/Rear Parking Distance Warning, Surround View Monitor, Remote Smart Parking Assist oraz Safe Exit Assist.

Mnóstwo oszczędnej mocy na dojazdy do pracy i przygody na łonie natury

W Korei i w Ameryce Północnej nowy SANTA FE będzie dostępny z dwoma układami napędowymi do wyboru. Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra (Theta III 2.5 T-GDI – 8DCT) zapewnia maksymalną moc 281 KM. Z kolei hybryda, wykorzystująca benzynowy, turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT) zapewnia maksymalną moc 180 KM.

W Europie zupełnie nowy SANTA FE również będzie oferowany z dwoma układami napędowymi, w tym z takim samym hybrydowym, bazującym na 1,6-litrowym turbodoładowanym silniku (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT), a także hybrydowym plug-in z benzynowym 1,6-litrowym turbodoładowanym silnikiem (Gamma III 1.6 T-GDI PHEV – 6AT) o maksymalnej mocy 160 KM.

W innych regionach, nowe SANTA FE będzie również dostępne z 2,5-litrowym silnikiem benzynowym (Theta III 2.5 GDI – 8AT) o maksymalnej mocy 194 KM.[1]

[1] Specyfikacje maksymalnej mocy silnika i momentu obrotowego mogą się różnić w zależności od kraju/regionu.

Przyszły marketing, plany sprzedażowe i wprowadzenie koncepcji XRT

Całkowicie nowy SANTA FE ma trafić do sprzedaży w Korei w drugiej połowie tego roku oraz w Ameryce Północnej i w Europie w pierwszej połowie przyszłego roku. Północnoamerykańska premiera odbędzie się podczas Los Angeles Auto Show 2023.

Oryginalna SANTA FE była naszym pierwszym SUV-em oferowanym w Stanach Zjednoczonych. Dziś mamy dobrze rozpoznawalne i doceniane portfolio 14 modeli SUV-ów, w tym samochody z napędem spalinowym, elektrycznym, hybrydowym, hybrydowym typu plug-in oraz modele z wodorowymi ogniwami paliwowym. Wraz z nowym modelem SANTA FE kontynuujemy naszą imponującą transformację marki Hyundai i rozszerzania oferty SUV-ów. Całkowicie nowy SANTA FE jest idealnym towarzyszem codziennych przygód z nowoczesnym, luksusowym akcentem

José MuñozPrezes i Globalny Dyrektor Operacyjny Hyundai Motor Company

Hyundai Motor zaprezentował również XRT Concept, model prototypowy dostosowany do różnorodnych potrzeb entuzjastów szeroko pojętego outdooru. XRT Concept został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu trudnych terenów z pewnością i łatwością, oferując wszechstronną użyteczność dla ludzi ceniących podróżny stylu życia. Podczas gdy wersję SANTA FE Calligraphy cechuje luksusowy miejski styl życia, XRT Concept został zaprojektowany tak, aby rozpalić ducha przygody i skupić się na uwolnieniu pragnień tych, którzy szukają dreszczyku emocji na łonie natury.

Źródło informacji i mediów: Hyundai

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym poprzez formularz kontaktowy lub mailem! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content