FEATUREDFilmKultura i SztukaSztuki wizualne

CHRZCINY

Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt i Michał Żurawski na ?Chrzcinach?.

Już 26 listopada do kin trafi nowy film z udziałem Katarzyny Figury, Macieja Musiałowskiego, Tomasza Schuchardta i Michała Żurawskiego – ?Chrzciny?. Niezwykła historia skłóconej rodziny, której losy połączą się z pewnym przełomowym dla Polski wydarzeniem?

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

?To, co wyróżnia tę rodzinę, to liczne nieporozumienia i konflikty. Wybuchają co chwilę. Ich przyczyną są kwestie – ideologiczne, światopoglądowe, czy też zwykłe przyziemne sprawy. Wszyscy są przekonani, że mają rację i w związku z tym nie muszą słuchać innych. Jednym słowem, nasi bohaterowie trwają w swoistym chocholim tańcu, który coraz szybciej zmierza do katastrofy? – mówi reżyser Jakub Skoczeń.

W rolach głównych: Katarzyna Figura (?Żurek?, ?Kiler?), Maciej Musiałowski (?Sala samobójców. Hejter?), Tomasz Schuchardt (?Jesteś Bogiem?, ?Karbala?), Michał Żurawski (?Karbala?, ?Król?), Agata Bykowska (?Kamerdyner?), Marta Chyczewska (?Planeta Singli 3?), Marianna Gierszewska (?Nina?), Andrzej Konopka (?25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy?), Tomasz Włosok (?Jak zostałem gangsterem?, ?Diablo. Wyścig o wszystko?) i Piotr Ligienza (?Planeta Singli?).

?Chrzciny? są pełnometrażowym debiutem fabularnym Jakuba Skoczenia (?Żuławski o Żuławskim?, ?Barwy szczęścia?), który razem z Iwo Kardelem (?Kret?) jest także współautorem scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica (?Underdog?, ?365 dni?). Scenografię przygotowała Aleksandra Klemens (?The End?), kostiumy – Dominika Gebel (?Żyć nie umierać?), charakteryzację – Agnieszka Hodowana (?Wesele?, ?Magnezja?), montaż – Marek Król (?Tajemnica Westerplatte?, ?Ranczo?) i Paweł Sitkiewicz (?Underdog?).

Zwiastun filmu

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Bożena Krakówka – Andersa Street Art & Media. Koproducenci: Robert Ziółek – Mushchelka Production oraz Telewizja Polska. Dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

Źródło informacji i zdjęć: Galapagos Films

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym poprzez formularz kontaktowy lub mailem! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


[CP_CALCULATED_FIELDS id=”7″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content