FEATUREDKultura i SztukaMuzyka

JAZZ PO POLSKU „WARSAW LIVE SESSIONS”.

Rusza kolejna edycja koncertów JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions”.

Po wakacyjnej przerwie powraca seria koncertów „Warsaw Live Sessions”. W najbliższą niedzielę 10 września, w warszawskim klubie Jassmine, wystąpi Michał Martyniuk Quartet, jeden z najbardziej obiecujący polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Niedzielne wieczory z JAZZ PO POLSKU to niepowtarzalna okazja, aby uczestniczyć w koncertach z udziałem wybitnych polskich artystów młodego pokolenia, jak i gości z zagranicy.

10 września, w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions”, w klubie Jassmine w Warszawie wystąpi Michał Martyniuk Quartet. Artysta, który od wielu lat żyje i tworzy w Auckland w Nowej Zelandii, ma na koncie pięć autorskich płyt, w tym nominowaną w 2019 r. do nagrody Fryderyk płytę „Nothing to Prove”. Album znalazł uznanie również wśród międzynarodowej bohemy artystycznej. Docenił ją m.in. legendarny amerykański trębacz Randy Brecker, gdy pisał, iż „(…) jest to piękny i poruszający album ze wspaniałymi kompozycjami i znakomitą grą całego zespołu. Stanowi przemyślaną i dobrze poukładaną całość”. Martyniukowi w najbliższą niedzielę na scenie towarzyszyć będą: gitarzysta Jakub Mizeracki, kontrabasista Alan Wykpisz i perkusista Tymek Papiór. Początek koncertu o godzinie 20:30.

W ramach projektu „Warsaw Live Sessions” do końca roku w klubie Jassmine przy ul. Wilczej 73 w Warszawie odbędzie się jeszcze 8 niepowtarzalnych, autorskich koncertów w wykonaniu czołówki młodej polskiej sceny jazzowej. Wystąpią Kuba Banaszek Quartet (24.09.2023), Dominik Wania Quartet (08.10.2023), Follow Dices (22.10.2023), Ilona Damięcka Trio feat. Mateusz Smoczyński, i Ziemia (19.11.2023), Rafał Jackiewicz Quartet (03.12.2023) oraz Klawo (10.12.2023).

Cykl „Warsaw Live Sessions” rozpoczął się w styczniu tego roku i potrwa do końca 2025 r. W jego ramach odbędzie się 50 koncertów w wykonaniu zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. W tym roku warszawska publiczność wysłuchała już 11 koncertów. W ramach serii wystąpiły takie zespoły, jak Mateusz Gawęda Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Paweł Kaczmarczyk Trio, jak również amerykańscy muzycy – Mike Stern, Leni Stern i Freddie Hendrix, którzy we współpracy z polskimi muzykami stworzyli niepowtarzalne wydarzenia.

„Ważnym elementem projektu realizowanego w Warszawie jest wspieranie lokalnej sceny, jak również rozwijanie współpracy międzynarodowej i integracja środowisk twórczych innych krajów” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu JAZZ PO POLSKU.

„Proponowany program jest uniwersalny i skierowany do szerokiego grona słuchaczy. W ciągu trzech lat w ramach tego projektu wystąpi aż 50 zespołów, wykonujących przeróżne odmiany jazzu, muzyki aktualnej i improwizowanej. Artyści na potrzeby projektu stworzą także utwory inspirowane Warszawą” – dodaje Krzeszowski.

Projekt potrwa przez trzy lata i odbywać się będzie w niedzielne wieczory w klubie Jassmine w Warszawie.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” publiczność ma okazję nie tylko posłuchać autorskiej muzyki czołowych polskich jazzmanów, lecz także wziąć udział w nagraniach audio i wideo koncertów. Zarejestrowane występy zostaną udostępnione w mediach społecznościowych, a wybrane utwory audio na platformach streamingowych.

Organizatorem projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” jest Fundacja JAZZ PO POLSKU i jest on współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Partnerami projektu są: Jassmine oraz Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patroni medialni: Jazz Forum, Warsaw Insider.

Harmonogram nadchodzących koncertów:

10.09.2023 Michał Martyniuk Quartet

Michał Martyniuk – piano; Jakub Mizeracki – gitara; Alan Wykpisz – kontrabas; Tymek Papiór – perkusja

24.09.2023 Kuba Banaszek Quartet

Kuba Babaszek – piano; Marcin Konieczkowicz – saksofon; Tymon Trąbczyński – kontrabas; Max Olszewski – perkusja

08.10.2023 Dominik Wania Quartet

Jarek Bothur – saksofon tenorowy i sopranowy; Dominik Wania – fortepian; Piotr Narajowski – kontrabas; Grzegorz Pałka – perkusja

22.10.2023 Follow Dices

Mikołaj Kostka – skrzypce, Franciszek Raczkowski – piano, Jan Jerzy Kołacki – kontrabas, Adam Wajdzik – perkusja

19.11.2023 Ilona Damięcka Trio feat. Mateusz Smoczyński / Ziemia

Ilona Damięcka – piano, wokal; Mateusz Smoczyński – skrzypce; Michał Jaros – kontrabas; Krzysztof Szmańda – perkusja

Ziemia

Oskar Tomala – gitara; Mateusz Żydek – trąbka; Jakub Wosik – kontrabas; Alan Kapołka – perkusja

03.12.2023 Rafał Jackiewicz Quartet

Rafał Jackiewicz – saksofon; Piotr Dziadkowiec – pianino; Maciej Kitajewski – gitara basowa; Michał Dziewiński – perkusja

10.12.2023 Klawo

Alicja Sobstyl – flet, wokal; Malina Midera – klawisze, syntezator; Karol Tchórz – trąbka; Tomasz Rafalski – perkusja; Artur Szalsza – bas; Konstanty Kostka – klawisze, syntezator

Źródło informacji i zdjęcie: Fundacja Jazz po Polsku

Opinie i poglądy opublikowane na portalu cocomac.pl są wyłącznie opiniami i poglądami ich Autorów. Nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Również opinie wyrażane w publikowanych informacjach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.
Widzisz błąd w artykule, niedziałający link? Poinformuj nas o tym poprzez formularz kontaktowy lub mailem! Dziękujemy.

TO TEŻ CIEKAWE:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error

Jeżeli artykuł Ci się podoba, to prosimy udostępnij go innym. :)

Skip to content